Rok zał. 1993

Jesteśmy członkami ZKwP
Związku Kynologicznego w Polsce

Jak oraz czym karmić szczeniaka labradora

Labrador retriever to jedna z najbardziej ulubionych ras. Nic w tym dziwnego, otwartość wobec człowieka i pogodne usposobienie sprawiają, że pies idealnie sprawdza się jako pies rodzinny. Aby jednak wychować sobie mądrego i zdrowego przyjaciela trzeba o niego odpowiednio zadbać a przede wszystkim mądrze karmić.

Czym karmić młodego psa rasy Labrador Retriever

Psy rasy labrador retriever są wyjątkowo żarłoczne. By nie dopuścić do nadwagi, psy tej rasy powinny jeść dobrze zbilansowaną karmę przeznaczoną dla ras dużych już od szczenięcia. Organizm szczeniąt potrzebuje białka na odpowiednio wysokim poziomie, co warunkuje ich prawidłowy wzrost i rozwój  w tym jakże ważnym okresie życia. Zapotrzebowanie na białko u szczenięcia jest zwykle wyższe niż u dorosłego psa, ponieważ jest to najszybsza faza rozwoju. Istotne jest aby białko było pochodzenia zwierzęcego, bogatego w aminokwasy i stanowiło czołowe miejsce w składzie karmy. Dla szczeniaków rasy labrador retriever najlepszą suchą karmą jest brytyjska bezzbożowa Karma Chill Dog z łososiem, która w swoim składzie zawiera aż 60% łososia. W granulacie znajdziemy też bataty i ziemniaki, które stanowią źródło skrobi, włókna i przeciwutleniaczy. Kolejnym skladnikiem jest marchewka która jest źródłem betakarotenu, minerałów i błonnika. Pulpa buraczana to produkt bogaty w włókno pokarmowe. Siemię lniane jest źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3. Ponadto karma została wzbogacona także wysoką zawartością chondroityny i glukozaminy co jest szczególnie ważne w fazie intensywnego wzrostu szczeniąt dużych ras takich jak labrador retriever. Bardzo ważnym aspektem diety jest także utrzymanie wapnia i fosforu na odpowiednim poziomie dla zapewnienia prawidłowego rozwoju szkieletu. W składzie karmy Chill Dog znajdziemy także probiotyki MOS i FOS, które chronią prawidłową florę bakteryjną jelit, ułatwiając tym samym trawienie. Kolejnym atutem karmy Chill Dog jest to, że jest wolna od zbóż oraz sztucznych barwników i konserwantów.  Karma konserwowana jest wyciągiem z rozmarynu.

Karmą Chill Dog karmimy od dłuższego czasu swoje szczeniaki i psy dorosłe. Jesteśmy zachwyceni jakością karmy. A w naszym prawie 30 letnim doświadczeniu hodowlanym mieliśmy okazję wypróbować wiele różnych karm. Od kiedy zaczęlismy żywić nasze labradory karmą hypoalergiczną Chill Dog, skończyły sie problemy z odchodami oraz znacznie poprawiła się kondycja sierści naszych psów. Nasze labradory wygladają naprawdę pięknie i mają dużo energii. Teraz odchowywanie miotów stało się dla nas prawdziwą przyjemnością. Kto raz spróbuje karmy dla psa pokocha ją jak my i nasze psy 🙂

Ile razy karmić szczeniaka labradora?

Młode psy, od 8 tygodnia życia karmimy 3-4 razy dziennie karmą Chill Dog dla szczeniąt dużych ras. Nie ma potrzeby moczenia karmy. Szczeniaki świetnie radzą sobie z gryzieniem większego granulatu co znacznie spowalnia sam proces gryzienia. Zbyt mały granulat u tak łakomej rasy kończy się często niebezpiecznym krztuszeniem. Dorosłe psy rasy labrador retriever powinny jeść 2 razy dziennie. Często pytają nas ile labrador zje w przeciągu miesiąca. Psy tej wielkości jedzą około 12 kg suchej karmy na miesiąc + – w zależnosci od aktywności.

Czego nie powinien jeść pies

czekolady i kakao

mleka i jego przetworów

winogron i rodzynek

cebuli i czosnku

awokado

surowych ziemniaków

alkoholu

grzybów